array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/zgjedhjet-2019/"
 }
}

(VIDEO)Ish-ministri i PDK-së flet për klanet politike në UP

Ish-ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka folur për gjendjen e Universitetit të Prishtinës.

Kandidati i PDK-së me qëndrim të kundërt me Kadri Veselin për shkembimin e territoreve

Rrahim Ternava, kandidati i PDK-së për deputet në një intervistë dhënë për KALLXO.com  ka dalë kundër deklaratave që kreu i PDK-së i ka për ...

Kandidatja e LDK kërkon uniforma në shkolla

Kontribut të madh cilëson se mund të jap si deputete, ashtu siç po garon në këto zgjedhje, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lirie Kajtazi.

Kandidati i AAK-së që është pro martesave të gjinisë së njëjtë e pro bartjes së shamisë në shkolla

Kandidati për deputetë dhe ish- kryetari i Pejës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se duhet të ...

Valdrin Lluka synon ta privatizojë menaxhimin e spitaleve shtetërore

Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është kandidat për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re (AKR), në zgjedhjet ...

Një test ‘PISA’ për arsimtarët

Varësisht se a është nga natyra pesimist apo optimist, drejtuesi i ardhshëm i Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë mund ta zgjedhë njërin apo tjetrin nga ...