array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/zgjedhjet-2019/"
 }
}

'Kamishi' kundër monopolit të nisur nga PDK në homologim

Kandidati i PDK-së Bekim Haxhiu i njohur me nofkën Kamishi është deklaruar kundër monopolit në Homologimin e makinave në Kosovë. “Jam kundër monopolit” është përgjigju Haxhiu ...

Qëndrimi i kandidatit të PD për martesat në mes gjinisë së njëjtë

Vesel Neziri nga Mitrovica është kandidat për deputet të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Partisë së Drejtësisë (PD), në listën e përbashkët ...

Qëndrimet e Marigona Gani Gecit për autostradën e Dukagjinit dhe monopolin në homologim

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci në një intervistë për KALLXO.com ka dhënë dy qëndrime të ndryshe sa i takon privatizimit apo mbetjes ...

KQZ ia huq datës, vendos 13 majin si afat për regjistrimin e personave me nevoja të veçanta

Më 6 tetor të këtij viti, pritet që në Kosovë të mbahen zgjedhjet e parakohshme.

Partia Boshnjake kërkon komunë në Kosovë

Kryetarja e Partisë së Re Demokratike (NDS Nova Demokratska Stranka), Emilija Rexhepi po synon mandatin e saj të katër në Parlamentin e Kosovës.

Arsim Bajrami

Bajrami: Të investojmë në arsim në vend të rrugës 100 milionë euro

Ish-ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka treguar se çfarë i ka mbetur pa realizuar gjatë mandatit të tij si ministër i këtij dikasteri.