Kandidati në fushatë me biçikletë, është kundër përdorimit të veturave - VIDEO

“Mua me pyetni vetëm për biçikleta”, ky ishte komenti i Fridon Lala, kandidati i partisë së komunitetit egjiptian në Kosovë, Iniciativa e re Demokratike e Kosovës.

Sonte DebatPernime për tarifën, dialogun e politikën e jashtme

Me nisjen e fushatës parzgjedhore për zgjedhjet parlamentare, Jeta në Kosovë dhe KALLXO.com nis serinë e #DebatevePernime.

Kandidati nga LDK premton angazhim për heqjen e presionit të liderëve ndaj deputetëve

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputet në Kuvendin e Kosovës, Zef Morina në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë se kauza e ...

Kandidati për deputet nga LVV 'Jam për qeveri që ka 12 ministri' - VIDEO

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka thënë se kauza e tij do të jetë ndryshimi i thellë ...

Kandidatja nga AAK - PSD kundër monopolit në homolgim të Pal Lekajt

Kandidatja për deputete e AAK-së, Magbule Shkodra ka thënë se është kundër monopolit në homologim, që përmes një vendimi kolegu i saj nga partia, Pal Lekaj, ...

Gazmend Abrashi i AAK-së përsërit premtimin për gazsjellësin

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Abrashi në ditën e parë të fillimit zyrtar të fushatës për zgjedhjet ...