Zbulimi i Policisë në Tiranë: Reja Vrau Vjehrrën

Më 30 prill të vitit të kaluar, në zonën e ish- Frutikulturës në fshatin Kamëz, është gjetur e vdekur në banesën e saj 48 vjeçja me inicialet L.L.

Sipas Policisë së Tiranës, autorja e kësaj vrasjeje është gruaja e djalit të 48-vjeçes.

Policia beson se vrasja ka ardhur pas mosmarrëveshjeve të shpeshta mes rejës me inicialet M.C. dhe vjehrrës L.L.

Po ashtu, Policia e Shtetit thotë se vrasësi dhe të involvuarit janë zbuluar pas realizimit të operacionit të quajtur “Heshtja e zgjatur”.

Sipas policisë të arrestuarit janë 21 vjeçja me inicialet M.C., e dyshuar për vrasjen e 48-vjeçes dhe 50-vjeçi me inicialet A.L., 45-vjeçi me inicialet H.Sh., dhe 41-vjeçi me inicialet A.S, të tre të dyshuar për moskallëzim të krimit.

“Ky operacion erdhi si rezultat i punës profesionale të pandërprerë duke vlerësuar maksimalisht informacionet e grumbulluara si dhe provat e administruara nga grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datë 30 Prill 2017 , në zonën e Ish -Frutikulturës, Kamëz, ku është gjetur e pajetë në banesën e saj shtetasja L.L, 48 vjeç, banuese në ish-Frutikulturë, Kamëz”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

Sipas Policisë, A.L., bashkëshorti i viktimës, A.S., kushëri i të dyshuarit të parë dhe H.Sh. kanë qenë në dijeni të ngjarjes dhe kanë preferuar ta fshehin krimin.

Policia ka njoftuar se rasti do t’i kalojë Prokurorisë për Krime të Rënda.

13 Mars 2018 - 22:10

Adelina Ahmeti 13/03/2018 - 22:10
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend