Dritan Prifti - Foto: Rtv21

Vdes ish-Deputeti Shqiptar Dritan Prifti

Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare ish-ministri shqiptar i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjisë, Dritan Prifti.

Dritan Prifti vuante nga një sëmundje e rëndë prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

Prifti i ishte nënshtruar së fundmi një operacioni të vështirë në Itali, por që nuk ka pasur përmirësim.

Dritan Prifti ishte deputet në Kuvendin e Shqipërisë nga viti 2001 deri në vitin 2013, ndërkohë që nga 2009 deri në 2010 mbajti edhe postin e ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjisë. /21Media

ETIKETA

12 Tetor 2017 - 21:25

RTV 21 12/10/2017 - 21:25
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend