array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/uncategorized/"
 }
}

Detaje të reja nga abuzimi me tenderin, ja pse u skualifikua nga gara kompania që dha ofertë me 20 milionë më pak

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka siguruar dosjen për çështjen e ish drejtorit të RTSH, Thoma Gëllçit, i cili u arrestua nga SPAK, së bashku me ...

Vetëplagoset një i mitur në Prishtinë

Një i mitur është vetëplagosur aksidentalisht me armë zjarri, ka njoftuar Policia e Kosovës. Rasti ka ndodhur në fshatin Keqekollë të Prishtinës. Sipas Policisë i lënduari ë...

Kadrush Radogoshi merr çmimin për guximin intelektual në Gjakovë

Shkrimtari Kadrush Radogoshi ka marr çmimin “Guximi intelektual” që ndahet nga Shoqata e Intelektualëve “Jakova” në Gjakovë, për vitin 2020.

Tableta antivirale COVID-19 përgjysmon hospitalizimet dhe vdekjet

Sipas rezultateve të shpallura sot, ditë e premte, një tabletë antivirale u zbulua për të zvogëluar përgjysmimin e hospitalizimeve dhe vdekjeve në pacientët e sapo diagnostikuar ...

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, mirëpret arritjen e marrëveshjes për targat

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Anthony Godfrey, e ka mirëpritur marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për targat.

Von der Leyen: Situata në veri të Kosovës shumë shqetësuese, të ulen tensionet e të rikthehet dialogu

Kryetarja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen në konferencën e përbashkët që është duke mbajtur me kryeministrin Edi Rama nuk la pa komentuar edhe situatën ...