CovidRezultatet-2020

Covid-19 Ilustrim - Naser Fejza

Një i vdekur në 24 orët e fundit me COVID-19

Një person ka humbur betejën me virusin COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit, njofton Instituti i Shëndetësisë Publike.

Sipas njoftimit brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv nga komuna e Mitrovicës.

Sipas njoftimit të Instituti të Shëndetësisë Publike, viktima nga Mitrovica është 47 vjeçar.

Numri total i rasteve pozitive është 106,345 raste nga 552,070 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,203 raste të vdekjes.