Manchester City, Juventus dhe PSG hyn në garë për mesfushorin e Lyonit

Mesfushori i Lyonit, Houssem Aouar është duke shkëlqyer në këtë sezon në Ligue 1 dhe në Ligën e Kampionëve.

Falë formës së mirë të 21 vjeçarit, shumë skuadra europiane dëshirojnë transferimin e tij.

Corriere Dello Sport, raporton se na merkaton e verës shumë skuadra europiane i dëshirojë shërbimet e Aouar.

Manchester City, Juventus dhe Paris Saint-Germain, do të jenë në garë për t’i marrë shërbimet e Aouarit.

Për ta trasnferuar 21 vjeçarin, Lyn i kërkon 70 milionë euro.

Francezi në këtë sezon nga 37 ndeshje në të gjitha kompeticionet i ka shënuar 9 gola dhe 7 asistime.