(FOTO)Tërmet i fuqishëm në Shqipëri, çahen ndërtesat

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur sot në Shqipëri.

Si pasojë e tërmetit me magnitudë 5.8 shkallë, ka shkaktuar dëme në Durrës dhe në Tiranë, raporton Oranews.

Epiqendra është në qytetin e Durrësit, në detin Adriatik.

Tërmeti ka shkaktuar panikë të qytetarët. Lëkundjet sipas këtij mediumi, janë ndjerë edhe në qytetin e Elbasanit në orën 16:00.

Oranews ka publikuar edhe fotografi të ndërtesave të dëmtuara nga Tërmeti në Durrës.

Tërmeti në Tiranë
FOTO-Oranews

“KALLXO.com raportoi disa minuta më parë së një tërmet ka ndodhur para pak çastesh në Prishtinë.

KALLXO.com merr vesh se dridhja ka zgjatur disa sekonda.

Tërmet në Prishtinë