Chelsea – Liverpool, notat e lojtarëve

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në shtëpi të vet me rezultat 0-2, në kuadër të xhiros së dytë në Premierligë.

Chelsea mbeti për pjesën e dytë me një lojtar më pak, pasi Christensen u ndëshkua me karton të kuq.

Uebfaqja e vlerësimeve, Ëhoscored.com, ka publikuar notat e lojtarëve për këtë ndeshje.

Portieri i Chelseat, Kepa Arrizabalaga dhe Jorginho janë vlerësuar si lojtarët më të dobët me notën 5.6. Kepa, ia fali golin e dytë Manes, kurse Jorginho e humbi penalltinë.

Sadio Mane është vlerësuar lojtari i ndeshjes me notën 9.0, i cili i shënoi dy gola në këtë ndeshje.

Më poshtë mund t’i shihni notat e lojtarëve për këtë ndeshje: