Tiranë, foshnja vdes nga një kokërr qershie

Një foshnje 16 muajshe ka humbur jetën rrugës për në spital, raporton oranews

Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 21. 30 në shërbimin Pediatrik në QSUT.

Mjekët e urgjencës së QSUT tentuan menjëherë oksigjenimin dhe frymëmarrjen artificiale por pa mundur ta rikthejnë në jetë.

Shkaku i vdekjes së fëmijës mësohet të jetë bllokimi i rrugëve të frymëmarrjes nga një kokërr qershie.

ETIKETA

03 Korrik 2019 - 14:09

Rtklive 03/07/2019 - 14:09
NDËRVEPRIMI0

KRYESORE

Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend