Ilustrim

Tërmet 8 ballësh në Peru

Një tërmet me magnitudë 8.0 goditi Perunë veriore të dielën në një thellësi prej më shumë se 100 kilometra, sipas Qendrës së Studimit Gjeologjik të ShBA-së.

Tërmeti e kishte epiqendrën 180 kilometra në perëndim të Moyobamba dhe deri më tani nuk është raportuar për të lënduar, transmeton rtv21.tv.

Një tërmet me magnitudë 8.0 është jashtëzakonisht i fuqishëm dhe mund të ndihet 150 milje larg nga epiqendra./21Media

ETIKETA

26 Maj 2019 - 11:55

RTV 21 26/05/2019 - 11:55
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend