Trendet teknologjike në vitin 2021: Avionë të shpejtë dhe punë nga shtëpia

Viti i ardhshëm mund të jetë i pakëndshëm për shefat e kompanive më të mëdha të teknologjisë në botë. Janë duke u përshpejtuar përpjekje të shumta për të frenuar fuqinë e Facebook, Amazon, Apple dhe Google.

Autoritetet, veçanërisht ato në SH.B.A. dhe Evropë, tashmë janë duke u ashpërsuar ndërmjet vete mbi me çështjet që ndërlidhen me konkurrencën dhe kjo ka të ngjarë të jetë një fushëbetejë kryesore në vitin 2021, shkruan BBC.

Sidoqoftë, nëse shqetësimet tuaja lidhur me teknologjinë kanë të bëjnë me shtëpinë ku jeton, viti i ardhshëm mund të rezultojë me zhvillime edhe për ju. Bëhuni gati për më shumë teknologji dhe shërbime për ti bërë detyrat më të lehta dhe më të sigurta.

Për më shumë mbi këtë, lidhur me trendet e teknologjisë për vitin 2021, mund të lexoni si në vijim.

 

Goditje e Big Tech (Teknologjisë së Lartë)

Në javët e fundit të vitit 2020, re të mëdha u hodhën mbi Google, Facebook, Amazon dhe Apple, të cilat mund ta bëjnë 2021 një vit të pakëndshëm.

Në fillim të këtij muaji, rregullatorët federalë të SH.B.A. dhe më shumë se 45 prokurorë shtetërorë ngritën padi ndaj Facebook, duke akuzuar kompaninë e mediave sociale për ndërmarrjen e veprimeve të paligjshme për të blerë rivalë dhe për të ngulfatur konkurrencën.

Gjithashtu në dhjetor, Komisioni Evropian zbuloi Aktin e tij të Shërbimeve Dixhitale dhe Aktin e Tregjeve Dixhitale – projekt legjislacioni që do të rishikonte plotësisht mënyrën e rregullimit të Teknologjisë së Lartë (Big Tech).

Në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Konkurrencës dhe Tregjeve propozoi një kod të sjelljes ligjërisht të detyrueshëm dhe rekomandoi që një Njësie të re të Tregjeve Dixhitale t’i jepet fuqia për të vendosur ndëshkime të konsiderueshme.

Getty Images

Sektori i teknologjisë do të jetë shumë i etur për të parë se si administrata e Presidentit të zgjedhur Joe Biden merret me Teknologjinë e Lartë.

Në të kaluarën, Z. Biden ka qenë jashtëzakonisht kritik ndaj kompanive të mëdha të teknologjisë, në veçanti ndaj Facebook.

Në një intervistë dhënë New York Times në janar, ai tha se një pjesë kryesore e legjislacionit që mbron kompanitë e mediave sociale, Seksioni 230, duhet të hiqet. Seksioni 230 thotë se platformat e mediave sociale nuk janë përgjithësisht përgjegjëse për gjërat e paligjshme ose fyese që përdoruesit postojnë në to.

Përveç kësaj, disa do të dëshironin gjithashtu të shihnin kompanitë e mëdha të teknologjisë të shkatërruara, në veçanti kompanitë Amazon, Google dhe Facebook. Google tashmë është nën presion. Në tetor qeveria amerikane ngriti akuza duke e akuzuar atë për shkelje të ligjit të konkurrencës për të ruajtur monopolin e saj mbi kërkimet në internet dhe reklamat në internet.

Për ti mbrojtur veprimet e tyre, kompanitë thonë se ata ooperojnë në industri konkurruese dhe ofrojnë shërbime që janë të mundshme vetëm nga kompani shumë të mëdha.

Ashtu sikurse konkurrenca, SH.B.A. mund të shihte veprime mbi privatësinë e të dhënave. Shteti i Kalifornisë tashmë ka një akt të privatësisë së të dhënave, por ka presion për të pasur një politikë kombëtare.

 

Inovacion Elektrik

Foto: Rolls Royce

The Spirit of Innovation (Shpirti i Inovacionit) do të përpiqet të thyejë rekordin botëror të shpejtësisë për një aeroplan elektrik.

Ka qenë një vit i tmerrshëm për industrinë e hapësirës ajrore. Një nga klientët më të mëdhenj të industrisë, sektori i linjave ajrore, po anulon ose po vonon porositë ndërkohë që  transportuesit përballen me një kolaps në udhëtimet ajrore.

Pavarësisht nga ajo shfaqje horror, të dy kompanitë thonë se janë të përkushtuara për kërkim dhe zhvillim, në veçanti për zhvillimin e avionëve që kanë një ndikim shumë më të vogël në mjedis. Në shtator, Airbus zbuloi tri koncepte me projekte hidrogjeni.

Vitin e ardhshëm Airbus do të mund të nënshkruajë një marrëveshje të rëndësishme me Gjermaninë, Francën, Spanjën dhe Italinë për të zhvilluar një dron të madh – sistemin ajror pa ekuilibër të Gjatësisë së Mesme me Gjatësi të Mesme.

E ashtuquajtura Eurodrone pritet të fillojë testimin e fluturimit në vitin 2025.

Gjithashtu në vitin 2021, do të prezantohet një aeroplan elektrik nga Rolls-Royce i quajtur The Spirit of Innovation (Shpirti i Inovacionit). Kompania shpreson që kjo supërmakinë ta thyejë rekordin botëror të shpejtësisë për një aeroplan elektrik duke fluturuar me më shumë se 300 km/h.

 

Evolucioni i shitjes me pakicë

Getty Images

Ka qenë gjithashtu një vit katastrofik për shumë shitës me pakicë. Trendi drejt blerjeve online kaloi në mbingarkesë, pasi klientët ishin të bllokuar në shtëpi gjatë masave të bllokadës.

Shitësit me pakicë të cilët potencialisht do të mbijetojnë mund të përballen me teknologji të re në vitin 2021.

Eshtë raportuar se kompania Amazon do ta zgjerojë zinxhirin e saj të dyqaneve Go.

Për klientët, kjo do të shpejtonte blerjen pasi ata mund të marrin produktet që duan dhe thjesht të largohen nga dyqani. Përmes një kombinimi të kamerave dhe inteligjencës artificiale mund të gjurmohet porosia dhe fatura kur ato nisen në destinacionin e kërkuar.

Më shumë se 20 dyqane po funksionojnë në SH.B.A. dhe kompania pritet të fillojë hapjen e dyqaneve Go në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2021, megjithëse kjo kompani gjigante e shitjeve online ende nuk i ka bërë të ditura ato plane.

Përveç kursimit të parave në hapësirën e nevojshme për arka dhe stafin për t’i drejtuar ato, shitja përmes Go minimizon gjithashtu kontaktin me sipërfaqet, të cilat mund të jenë një tërheqje në një botë paskovid.

Sipas Max Hammond, drejtor i lartë dhe analist në Gartner, zinxhirët ushqimorë në Mbretërinë e Bashkuar do të monitorojnë sesi klientët reagojnë ndaj teknologjisë dhe duke marrë parasysh nëse do ta marrin me vete.

Duke bërë pune teknologjie nga shtëpia

Duket sikur puna nga shtëpia është do të mbetet akoma. Sipas një sondazhi të kryer për CCS Insights, 60% e udhëheqësve biznesorë në Evropën Perëndimore dhe Amerikën e Veriut presin që të paktën 25% e fuqisë së tyre të punës, dhe në disa raste, i gjithë stafi i tyre, të punojnë të paktën pjesërisht nga shtëpia – edhe pasi pandemia të ketë mbaruar.

Getty Images

Shumë kompani të mëdha tashmë i janë përkushtuar punëve nga ambientet e shtëpisë. Në tetor, Dropbox tha që i gjithë stafi i saj mund të punonte nga shtëpia ndërkohë që edhe Tëitter ka po të njëjtën politikë. Microsoft dhe Facebook kanë thënë gjithashtu se një numër i konsiderueshëm i stafit të tyre mund të punojnë përgjithmonë nga shtëpia.

Ky është një treg i ri për kompanitë e teknologjisë  dhe mund të pritet më shumë punë të ofrohet nga ofruesit e shërbimeve të internetit dhe kompani tjera të teknologjisë.

Duhet ti kushtohet kujdes gjithashtu veçorive shtesë kur bëhet fjalë për softuerin për të ndihmuar njerëzit të bashkëpunojnë gjatë punës nga shtëpia. Të ashtuquajturat tabela të bardha dixhitale si Miro dhe Mural kanë dëshmuar një rritje të popullaritetit – Mural ka shtuar më shumë se një milion përdorues aktivë këtë vit.

Teknologjia e saj i jep stafit një përfaqësim vizual të një projekti që të gjithë mund të shtojnë.

Vetura autonome

Në rrugët e Phoenix, Arizona, më shumë se 300 vetura operojnë vetë, me pasagjerë pa ndonjë shofer njeriu në timon.

Eshtë pjesë e shërbimit Waymo One i cili, së për një shërbim të tillë autonom, fillimisht u hap për publikun në tetor.

Me mbështetjen e kompanisë mëmë të Google Alphabet, ëaymo po udhëheq me makinat autonome në SH.B.A. dhe në vitin 2021 planifikon të shtrijë shërbimin në Phoenix dhe më gjerë.

“Ndërsa ne vazhdojmë ta rrisim gradualisht kapacitetin tonë, ne do të hapim shërbimin tonë për më shumë vozitës përmes një aplikacioni plotësisht publik. Ne shpresojmë që ta bëjmë ëaymo One të disponueshëm për më shumë njerëz në shumë vende gjithashtu,” tha një zëdhënës i Waymo.

Getty Images

Rivalët nuk janë shumë mbrapa. Kompania Cruise, e cili është në pronësi të General Motors, është duke provuar shërbimin e tij në San Francisco, një qytet ku moti dhe kushtet e rrugëve janë më sfiduese sesa në një Phoenix me diell.

Në muajin tetor Cruise mori leje për të provuar veturat e saj autonome pa shofer njeriu si rezervë dhe plani është që të nisë një shërbim autonom si Waymo, megjithatë kompania nuk e ka bërë të ditur se kur mund të nisë ky plan.

Një kompani tjetër, Lyft, po i provon gjithashtu veturat e saj autonome në San Francisko. Mendohet se prapa kësaj kkompanie qëndrojnë Waymo dhe Cruise.

Ndërkohë, në dhjetor Kompania Uber hodhi poshtë përpjekjen e saj për të zhvilluar veturat e veta që vetëvozitëse. Uber shiti sektorin e saj të automjeteve autonome tek Aurora Technologies, e cila mbështetet nga Amazon, pasi përqendrohet në taksitë dhe shërbimet e saj të shpërndarjes së ushqimit.

Në Kinë, AutoX po udhëheq në këtë fushë. Në fillim të këtij muaji, flota e saj me 25 makina në Shenzhen filloi testimin pa ndonjë shofer apoose telekomandë.