array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(40) "https://kallxo.com/teknologji/mobile-pc/"
 }
}

IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

Me inovacionet e duhura ose vetëm përmirësime të vogla, ardhja e iPhone-it të ri gjithmonë bën jehonë të madhe, veçanërisht në kalendarin e Teknologjisë ...

Huawei tejkalon Samsungun me shitje të smartfonëve

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i smartfonëve në botë, në tremujorin ...

Bateria e re që mund ta mbushë telefonin tuaj për pesë ditët e ardhshme

Studiuesit australianë pretendojnë se ata kanë zhvilluar një bateri që mund të mbajë një smartphone me bateri për pesë ditë ose të drejtojë një makinë elektrike për 1.000 kilometra (...

Nga sot, App Store edhe në Kosovë

Kompania e teknologjisë Apple ka njoftuar se ka zgjeruar shtrirjen e saj nëpër botë dhe duke filluar nga sot produktet më të popullarizuara të kësaj kompanie do ...

Çdo ditë, Google bllokon mbi 18 milionë emaila mashtrues në lidhje me COVID-19

Gjiganti i Teknologjisë "Google" ka njoftuar se pandemia COVID-19 ka bërë që të ketë një eksplodim të sulmeve “pishing” (përpjekje mashtruese për të marrë informacione sensitive) me ...

27 milionë dollarë gjobë për Apple

Apple është gjobitur me 27 milionë dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të modeleve më të vjetra të iPhone pa e bërë të qartë për konsumatorë...