array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(40) "https://kallxo.com/teknologji/mobile-pc/"
 }
}

Rimbushje e plotë e telefonave të mençur në më pak se 15 minuta

Brenda një kohe të shkurtër, telefonat e mençur do të jenë në gjendje që të rimbushen brenda 15 minutash, shkruan gazeta britanike, Independent.

IPhone 12 vjen me çipin më të fortë deri më tani

Me inovacionet e duhura ose vetëm përmirësime të vogla, ardhja e iPhone-it të ri gjithmonë bën jehonë të madhe, veçanërisht në kalendarin e Teknologjisë ...

Huawei tejkalon Samsungun me shitje të smartfonëve

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i smartfonëve në botë, në tremujorin ...

Bateria e re që mund ta mbushë telefonin tuaj për pesë ditët e ardhshme

Studiuesit australianë pretendojnë se ata kanë zhvilluar një bateri që mund të mbajë një smartphone me bateri për pesë ditë ose të drejtojë një makinë elektrike për 1.000 kilometra (...

Nga sot, App Store edhe në Kosovë

Kompania e teknologjisë Apple ka njoftuar se ka zgjeruar shtrirjen e saj nëpër botë dhe duke filluar nga sot produktet më të popullarizuara të kësaj kompanie do ...

Çdo ditë, Google bllokon mbi 18 milionë emaila mashtrues në lidhje me COVID-19

Gjiganti i Teknologjisë "Google" ka njoftuar se pandemia COVID-19 ka bërë që të ketë një eksplodim të sulmeve “pishing” (përpjekje mashtruese për të marrë informacione sensitive) me ...