array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(44) "https://kallxo.com/teknologji/media-sociale/"
 }
}

Lajmet e rreme - Çfarë janë në fakt dhe si mund t`i dalloni ato?

Dezinformimi dhe lajmet e rreme kanë qenë pjesë e shoqërisë për mijëra vjet, por ndoshta kurrë nuk kanë qenë më të përhapura që nga zgjedhja e ...

Si të bllokoni profilin tuaj në Facebook: Bëjeni gjithçka private

Facebook, një nga pionierët e mediave sociale, ka treguar se vlerëson privatësinë e përdoruesve të saj më shumë se gjithçka tjetër. Në përputhje ...

Në vitin 2021, koronavirusi do t`i riformosojë rregullat dixhitale

Efektet afatgjata të pandemisë globale do të ndihen në të gjithë botën dixhitale.

Twitter do t’i largojë postimet që përhapin dezinformata në lidhje me vaksinën për COVID-19

Rrjeti social Twitter njoftoi të mërkurën se përdoruesit do të duhet t'i largojnë cicërimat (tweets) e reja që përcjellin pretendime të dëmshme, të rreme ...

Twitter do t'ia dorëzojë Joe Bidenit llogarinë @POTUS në Ditën e Inaugurimit, edhe nëse Trump e refuzon humbjen

Llogaria zyrtare në Twitter e presidentit të Sh.B.A., @POTUS do të transferohet në mënyrë automatike tek Presidenti i zgjedhur Joe Biden në momentin kur ai do ta ...

“Sallamadia në Infektivë” arrin 2 milionë shikime për 48 orë

"Sallamadia në Infektivë", që ishte pjesë e hulumtimit të gazetares Jeta Xharra, i titulluar “Fact-Check për COVID-19", i cili shpërfaq një menaxhim jo të mirë në klinikat ku ...