array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(42) "https://kallxo.com/teknologji/aplikacione/"
 }
}

WhatsApp prezanton një opsion që u destinohet përdoruesve të ngutshëm

Opsioni i ri u jep përdoruesve pesë sekonda për të ndryshuar mendje dhe për të zgjedhur një opsion tjetër.

Google po punon në lansimin e një mjeti që mund t’i deshifrojë edhe recetat e mjekëve të shkruara me dorë

"Google" po zhvillon një model të inteligjencës artificiale (AI) që mund ta deshifrojë shkrimin vështirë të lexueshëm dhe do të fokusohet kryesisht në shënimet dhe recetat ...

Si ta përdorni WhatsApp nga desktopi ose laptopi juaj

Kur bëhet fjalë për mesazhet e miqve dhe familjes, WhatsApp është një nga aplikacionet më të njohura në mbarë botën, me mbi dy miliardë përdorues. Ai ...

Aplikacioni i ri BeReal shpallet aplikacioni i vitit në iPhone

Rrjeti social që e shënoi këtë vit është sigurisht Twitter-i. Arsyet për këtë nuk gjenden në ndonjë rritje të madhe të numrit të përdoruesve apo ...

Post - rrjeti i ri social që dëshiron t’i tërheqë përdoruesit e pakënaqur nga Twitter

Blerja e platformës mediale Twitter nga multimiliarderi Elon Musk dhe gjithë kaosi që pasoi pastaj, la pas vetës disa pasoja. Përveç faktit që shumë punonjës e ...

Si të shkarkoni arkivin tuaj në Twitter?

Të gjithë ata që shqetësohen për jetëgjatësinë e shërbimit në këtë platformë mund të ruajnë tweet-et, foto/videot dhe mesazhet direkte.