array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/teknologji/"
 }
}

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë problem

Whatsapp është një nga aplikacionet e njohura të mediave sociale në botë, por duket se këtë mbrëmje ka pasur probleme.

Politikanët amerikanë e shohin Tik-Tok si një kërcënim, ja çfarë thonë ekspertët për të

Aplikacioni me video të shkurtra TikTok është bërë shpejt një pjesë kryesore e kulturës popullore në SH.B.A., duke shërbyer si një platformë për memet ...

SHBA-ja po shqyrton mundësinë e ndalimit të TikTok

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara "po shqyrtojnë mundësinë” e ndalimit të aplikacioneve kineze, përfshirë TikTok, për shkak se ato ndajnë informacionet ...

Bill Gates e hedh poshtë konspiracionin për mikroçipet

Miliarderi amerikan dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, i hodhi poshtë teoritë e konspiracionit që janë përhapur në mediat sociale, se ai qëndron prapa një komploti për ...

 Dhjetë filozofët që ndihmojnë në përballimin e pandemisë

Lëvizjet tona janë kufizuar nga bllokimi i COVID-19, por nuk ka asgjë që ndalon mendjet tona të mendojnë lirshëm.

Programimi e robotika, profesionet e së ardhmes shtrijnë ndikimin te të rinjtë mitrovicas

Të bindur për rëndësinë dhe prespektivën e sektorit të IT-së në Kosovë, të rinjtë nga Mitrovica po krijojnë karrierë në këto fusha ende pa kryer ...