array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/teknologji/"
 }
}

Apple lanson tabletin iPad Pro, shumë më të shpejtë, me ekran më të ndritshëm dhe me opsion 5G

Kompania Apple ka lansuar një iPad Pro të azhurnuar me një procesor më të shpejtë, me lidhje 5G, ekranin e azhurnuar dhe kamerat e reja, duke ofruar një version më ...

Specifika më e re 3D e Google Earth që iu rikthen prapa në kohë

Google Earth po merr një specifikë të re 3D të rikthimit në kohë duke ju dhënë mundësinë të vëzhgoni se si Toka ka pësuar ndryshime nga ...

E keni harruar fjalëkalimin e Wi-Fi? Ja si mund ta riktheni përmes androidit tuaj

Sistemi Android 10 ofron një zgjidhje të thjeshtë për të gjithë përdoruesit harrestarë të fjalëkalimeve  Wi-Fi. Ndonëse, përdoruesit e sistemit të vjetër operativ do të ...

Sparked - aplikacioni më i ri në Facebook për takime

Facebook vazhdon të eksplorojë botën e takimeve - aplikacioni i fundit eksperimental i takimit me shpejtësi quhet Sparked dhe në një mënyrë të kujton aplikacionin Chatroulette (një ...

Fotot e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

“Fan Edition” i modeleve kryesore të Samsung mund të dalë në treg në korrik ose gusht.

Politikani shihet i zhveshur në platformën Zoom

Një politikan kanadez ka kërkuar falje pasi është parë i zhveshur gjatë një telefonate pune me kolegët e tij përmes platformës Zoom, shkruan BBC.