Lajmet e Fundit

Sot temperaturat deri në 33 gradë Celsius

Sot dita do të karakterizohet me mot të nxehtë. Kjo situatë vjen si pasojë e masave të nxehta të ajrit të ardhura nga pjesa perëndimore e kontinentit.

Përparim Rama: Me Albin Kurtin kemi folur për 'Sunny Hill'

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar në emisionin "Kallxo Përnime" se çështjen e festivalit "Sunny Hill" e ka diskutuar edhe me kryeministrin Albin ...

Varhelyi paralajmëron udhërrëfyes shtesë për liberalizimin e vizave

Një udhërrëfyes shtesë për liberalizimin e vizave për Kosovën paralajmëroi komisionari i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, në debatin që ...

Miliarderi ukrainas padit Rusinë për humbjet e shkaktuara nga lufta

Njeriu më i pasur i Ukrainës, Rinat Akhmetov, ka ngritur një padi kundër Rusisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ), duke kërkuar kompensim ...

Kur do të marrë epilog çështja e festivalit 'Sunny Hill'?

Në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohet për çështjen e mbajtjes së festivalit "Sunny Hill".

Incident në Komisionin parlamentar të Maqedonisë së Veriut, Arbër Ademi hedh sende drejt deputetëve

Një incident ka ndodhur në Kuvend për shkak të mosmarrëveshjeve për agjendën e Komisionit për Çështje Evropiane (KÇE).

Stoltenberg: Forca e reagimit të shpejtë e NATO-s do të shtohet në mbi 300 mijë trupa

Numri i trupave të Forcës së Reagimit të Shpejtë të NATO-s do rritet në mbi 300 mijë, nga 40 mijë që është tani, tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, ...

Përparim Rama për kontratën me 'Sunny Hill': Nuk e kemi dhënë tokën për 99 vite

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, në emisionin "Kallxo Përnime" ka sqaruar se me sa vite të drejtë shfrytëzimi kishte negociuar me "The Sunny ...