Postet nga: zyrtarët policorë

Qeveria ndanë rreth 4 milionë euro për zyrtarët policorë të cilët punuan në pandemi

Qeveria e Kosovës ka ndarë 3,989,423.00 (tre milionë e nënqind e tetëdhjetë e nëntë mijë e katërqind e njëzet e tre) euro për zyrtarë...

Dosja e Prokurorisë: Disa prej të arrestuarve në Karaçevë kontrabanduan lopë të sëmura nga Serbia

Njëri nga 12 zyrtarët policorë të arrestuar mbrëmjen e së premtes në fshatin Karaçevë po dyshohet për dy vepra penale, kontrabandim me mallra si dhe pë...

Avokati i Popullit për rastin e policëve të Gjakovës: Shkelje prej më të rëndave të të drejtave të njeriut

Prokuroria e Gjilanit në një prononcim për KALLXO.com ka bërë të ditur se është duke e hetuar rastin e komandantit të stacionit policor në Gjakovë dhe 5 zyrtarë...

Gjykimi ndaj policëve të akuzuar se liruan veturën e aksidentuar e cila rezultoi e pazhdoganuar

Dy zyrtarët policorë, Flurim Tafolli dhe Rexhep Krasniqi, të akuzuar për veprën penale keqpërdorim i detyrës apo autoritetit zyrtarë kanë dalë sot para gjykatës.

Arrestohen dy Zyrtarë Policorë në Veri për Manipulim me Prova

Inspektorati Policor arrestoi sot dy zyrtarë policorë të Stacionit në Mitrovicën Veriore.

Nën Ndikimin e Alkoolit Sulmon Zyrtarët Policorë

Në raportin ditor të policisë thuhet se dje rreth orës 19:30 një person është arrestuar në Lagjen “Arbanë” në Prizren, pasi ka sulmuar zyrtarët policorë nën ndikimin e ...

Aktakuzë Kundër 20 Zyrtarëve Policorë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër njëzet të pandehurve, që të gjithë zyrtarë policorë.

Tenton t’u Japë Ryshfet Policëve

Policia e Kosovës njofton për një rast gjatë të cilit një person ka tentuar t’u japë ryshfet zyrtarëve policorë.