Postet nga: Zyrtaret Policor

Policia: 120 zyrtarë policorë me probleme të rënda shëndetësore, 20 policë pa armë zyrtare

120 zyrtarë policorë, përfshirë personelin e uniformuar dhe atë civil, kanë probleme të rënda shëndetësore.

Ferizaj, kërcënon policët shkaku i tiketës

Dy zyrtarë policorë në rajonin e Ferizajt janë kanosur mbrëmjen e së premtës në fshatin Sojevë.

IPK po zhvillon hetime për neglizhencën e policëve gjatë sulmit ndaj gazetarit

Ani pse ndaj tyre Inspektorati Policor të Kosovës  kërkoi rekomandimin që të supsendoheshin me pagesë, një hetim ndaj dy zyrtarëve policor të cilët kishin qenë në ...

Sulmi i Endrit Shalës ndaj gazetarit Polici mbanë duart në xhepa

Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e dy zyrtarëve policor në lidhje me rastin e sulmit të gazetarit Ensar Ramadani nga ana e Ministrit në detyrë, të ...

IPK rekomandon suspendimin e dy policëve që ishin prezent kur u rrah gazetari

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se ka rekomanduar suspendimin e dy zyrtarëve policor në lidhje me sulmin ndaj gazetarit të portalit “IndeksOnline”, Ensar Ramadani.

Rrëfimi i qytetarit nga Shtimja që iu kërkuan 400 euro ryshfet që mos t`i merrej patentë shoferi

Muhamer Miftari, zyrtar policor, i cili së bashku me kolegun e tij Hyzer Dugolli ngarkohen nga Prokuroria se kanë pranuar ryshfet 400 euro, që mos t`i merrej patentë shoferi Bekim ...

Mbi 2,400 zyrtarë policorë po vazhdojnë kërkimet pas tërmetit në Shqipëri

Mbi 2,400 zyrtarë policorë janë angazhuar për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve në nevojë të prekur nga tërmeti në Shqipëri.

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj policëve

Dy zyrtarë policorë janë sulmuar gjatë ditës së djeshme në rrugën “Ardian Kransniqi” në Prishtinë.