Postet nga: Zyra e Prokurorit te specializuar

PDK: Bastisjet e ndalimet e Dhomave të Specializuara janë përndjekje, të ndalohet kjo fushatë

Koordinatori për Drejtësi në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda gjatë konferecnës e cila u mbajt më 09.03.2024 tha se ...

Deklarata e Zyrës së Prokurorit të Specializuar pas intervistimit të Sami Lushtakut

Zyra e Prokurorit të Specializuar është kontaktuar nga Kallxo.com sot me 08.03.2024 pas ndalimit dhe intervistimit të Sami Lushtakut nga hetuesit e kësaj Zyre.

Avokati: Sami Lushtakut iu konfiskua telefoni

Avokati Artan Qerkini ka treguar se çfarë ka ndodhur me klientin e tij, Sami Lushtaku, i cili, siç ka thënë Mërgim Lushtaku, është intervistuar nga hetuesit e Zyrë...

Sami Lushtaku ndalohet për intervistim nga hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, është ndaluar në zyret EULEX-it për intervistim nga hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS).

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, seanca mbyllet kur shpaloset identiteti i dëshmitarit të prokurorisë

Në Gjykatën Speciale ka vazhduar sot gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit, të cilët akuzohen për krime lufte dhe krime kundë...

Raportohet se Specialja po interviston Haxhi Shalën, ZPS nuk jep detaje

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk ka pranuar të jap komente lidhur me raportimet për intervistimin e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haxhi Shala.

Ndalimi i vizitave te Thaçi, Veseli dhe Selimi, ZPS thotë se ishte përgjigje ndaj përpjekjeve për ndërhyrje në dëshmitarë

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka njoftuar lidhur me kufizimin e vizitave dhe komunikimeve për tre të akuzuarit, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi nga Gjykata ...

Prokuroria publikon biseda të Veselit dhe Selimit me vizitorët e tyre në Hagë

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, ka kërkuar, që të akuzuarve në Dhomat e Specializuara në Hagë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit, t’iu pezullohen ...