Postet nga: Zyra e BE-së në Kosovë

Vdekja në vendin e punës, Zyra e BE-së kërkon përgjegjësi nga kompanitë dhe Inspektorati

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka reaguar pas vdekjes së një punëtori në vendin e tij të punës në Milloshevë.

VV kërkon kthimin e procesit për noterët e rinj në pikën 'zero'

Ish- kryesuesja e Komisionit për Legjislacion në legjislaturën e gjatë të Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu, ka thënë se procesi i noterëve të rinj duhet ...

Misioni i BE-së për zgjedhjet: Nuk na intereson rezultati, por procesi

Zyra e BE-së në Kosovë është shprehur e gatshme përmes ekipit vëzhgues të monitorojë zgjedhjet nacionale të 6 tetorit në Kosovë dhe kanë kërkuar që gjithë procesi zgjedhor ...

Zyra e BE-së: Nuk po funksionojnë gjërat ashtu siç duhet për sigurinë në vend

Më qëllim të rritjes së sigurisë dhe shëndetit në vendin e punës, është lansuar fushata ‘Vendet të shëndetshme të punës – Menaxhimi i substancave të rrezikshme 2019”, ...

Zyra e BE-së përkrah protestën e shoqërisë civile rreth Projektligjit për financimin e partive politike

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka bërë të ditur së përkrah protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër amendamenteve të ...

BE anuloi projektin 12 milionësh në Kosovë

Përfaqësuesit e Posaçëm të Zyrës së BE-së në Kosovë,  kanë informuar se iu është dashur të anulojnë një projekt prej 12 milion eurove, për ndërtimin ...

BE: Marrëveshja për Roaming, hap i madh për Kosovën

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se të gjithë partnerët e Ballkanit Perëndimor kanë nënshkruar Marrëveshjen Rajonale Roaming në Samitin i cili u mbajt në ...

Zyra e BE-së në Kosovë nuk e ndërlidh taksën ndaj Serbisë me liberalizimin e vizave

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, në një përgjigje për KALLXO.com, ka përsëritur qëndrimin kundër taksës 100 për qind ndaj produkteve të ...