Postet nga: zvonko veselinoviq

Millan Radoiçiq gjen vendbanim në "Dedinje" të Beogradit, komshinjtë e parë të tij janë Zvonko Veselinoviq dhe Nikolla Petroviq

Kontrata me të cilën Millan Radoiçiq ua ka falur 40 për qind të aksioneve të tij në kompaninë "Inkop" partnerëve biznesorë Zvonko dhe Zharko Veselinoviq zbulon gjithashtu ...

Çfarë ndodhi sot në gjykimin për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Gjashtë të akuzuarit për rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, u paraqitën edhe një herë tjetër në Gjykatën e Prishtinës ...

Pse Radoiçiqi nuk është më pronar i kompanive miliona dollarëshe në Serbi?

Nga bashkëpronar i bizneseve miliona dollarëshe te një qytetar që zyrtarisht nuk ka asnjë kompani në emër të tij - Millan Radoiçiq e kaloi atë rrugë ...

Firma, hotel, vilë dhe miliona euro: Pasuria e Millan Radoiçiqit në Serbi

Pesë kompani, ambiente biznesi, një hotel në Kopaonik, një vilë në një pjesë elitare të Beogradit - e gjithë kjo në Serbi është në pronësi zyrtare të Millan Radoiç...

Veselinoviqi jep deklaratë për akuzat se urdhëroi vrasjen e një inspektori, thotë Ministria serbe

Biznesmeni Zvonko Veselinoviq ka dhënë një deklaratë në policinë e Beogradit në lidhje me pretendimet se ai dyshohet se ka urdhëruar dhe paguar për organizimin e vrasjes ...

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Në gjykimin e të akuzuarve në rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, në Gjykatën e Prishtinës sot ka dëshmuar bashkëshortja e ...

Si nënkontraktues të Kinës në Serbi, ku po ndërtojnë rrugë Radoiçiq dhe Vesellinoviq?

Çfarë kanë të përbashkët Pozhega, Llajkovaci dhe Pozharevci në Serbi?

Dëshmitarë tjerë pritet të dëgjohen lidhur me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviq

Mungesa e dëshmitares shtyn gjykimi në rastin e vrasjes së ish politikanit Oliver Ivanoviq.