Postet nga: ZRrE

Abdixhiku: Ftoj Prokurorinë e Kosovës, të hetojë vonesën në mirëmbajtjen e Bllokut A5

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vazhduar kritikat nga Qeverisë Kurti për shkak të krizës energjetike që po përballet vendi ynë.

Propozimi i KESCO-s për dyfishim të çmimit të rrymës

Pas mospranimit të subvencionit të zotuar nga qeveria në muajin shkurt të këtij viti, Kompania Kosovare për Furnizim me Energji Elektrike – KESCO ka kërkuar shtrenjtimin e rrymë...

Investimet kapitale në rrjetin e shpërndarjes së energjisë për vitet 2018-2022, do të auditohen

Investimeve kapitale të cilat janë realizuar në rrjetin e transmetimit dhe të shpërndarjes prej vitit 2018 deri në vitin 2022, do të verifikohen e auditohen.

Qeveria nuk i ndan mjetet e zotuara, KESCO kërkon shtrenjtimin e rrymës

Zyra e Rregullatorit të Eenergjisë ka njoftuar se më 19 korrik, Furnizuesi i energjisë elektrike - KESCO, ka dorëzuar kërkesë zyrtare për shqyrtim të jashtëzakonshëm të ...

Tahiri: Qeveria ta trajtojë urgjentisht temën e furnizimit me energji elektrike

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri tha se ka vizituar me grupin e tij, institucionet që janë përgjegjëse ...

PDK do të dorëzojë në Kushtetuese vendimin e Gjykatës Supreme për shtrenjtimin e rrymës

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu- Kodra ka thënë se PDK javën e ardhshme do ta dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Supremes ...

Deputeti Shala: ZRRE ka neglizhuar edhe aspektet humane edhe ligjore

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka thënë se Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Kosovës ka neglizhuar aspektet edhe humane edhe ligjore.

Sot vazhdimi i seancës, në rend dite mocioni për shkarkimin e Bordit të ZRRE-së

Sot vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës, e nisur të enjten, ndërkaq në rend dite ndër të tjera është edhe shqyrtimi i mocionit për shkarkimin e ...