Postet nga: zona historike

Pas raportimit të KALLXO.com, Komuna e Prishtinës shpall tender për rrugën në zonën historike të qytetit

Pas raportimit të KALLXO.com, komuna e Prishtinës ka shpallur tender për rigjenerim të rrugës ‘Mehmet Kaçurri’ (Rruga Model) në zonën historike të qytetit.

Ramadan Muja, ftohet si dëshmitar në gjykimin e ish-drejtorit të tij

Ramadan Muja, ish - kryetar i Komunës së Prizrenit do të ftohet si dëshmitar nga Gjykata Themelore Prizren.

Gjykimi i zv/ministrit të Haradinajt, inspektorët tregojnë arsyet pse nuk u rrënuan objektet pa leje në Prizren

Inspektorët komunal dëshmojnë në gjykimin e zëvendësministrit Nerjovaj, i cili po akuzohet se nuk rrënoi Hotelet pa leje dhe me mbindërtim.

Fillon protesta në Gjakovë kundër ndryshimit i statusit të zonës rreth kullës së Sylejman Vokshit

Gjysmë ore para mbledhjes së Kuvendit Komunal në Gjakovë, shoqëria civile po proteston për Kullën e Sylejman Vokshit. Kjo protestë me moton “mos ma prek kullën”, ...

Tragjedia e familjes Gashi – Drejtori i Haskukës premton se do largohen shtëpitë që paraqesin rrezik

Më 6 qershor të vitit 2016, Xheneta po luante në rrugë dhe nga shembja e shtëpisë afër vendbanimit të saj ajo pësoi plagë të rënda në kokë dhe ...

Jep Mbrojtjen Inspektori i Ndërtimeve në Prizren

I akuzuar se nga viti 2015 e deri tash nuk ndërmori inspektime për të iniciuar largimin e konstruksionit metalik të vendosur nga shefi i tij, Enver Bytyqi ka dhë...