Postet nga: zona ekonomike e malisheves

Gjykata e shpall fajtor dhe e dënon me dënim me burg ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë.

Gjykimi për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, Gjykata sot pritet të vendos ndaj ish-kryetarit të Malishevës dhe të tjerëve

Gjykata e Prishtinës sot (11.07.2024) pritet të vendosë lidhur me pretendimet e Prokurorisë për keqpërdorime në atë që pritej të bëhej “Zona Ekonomike e Malishevës” ndaj ...

Gjykimi për Zonën Ekonomike të Malishevës prek fundin, i akuzuari: Prokuror s’ta pata borxh këtë

Në Gjykatën e Prishtinës gjykimi për keqpërdorime të pretenduara në atë që pritej të bëhej Zonë Ekonomike e Malishevës ka prekur fundin.

Rasti për ‘Zonën Ekonomike në Malishevë’, ndërpritet seanca gjyqësore

Seanca gjyqësore e së mërkurës (19.06.2024) në rastin për dyshimet për keqpërdorime për “Zonën Ekonomike të Malishevës” u ndërpre pasi nuk ...

Gjykimi për nismën për 'Zonën Ekonomike të Malishevës', shtyhet seanca pasi prokurori s’e përgatiti fjalën përfundimtare

Seanca gjyqësore e datës 20.05.2024 - lidhur me nismën për "Zonën Ekonomike të Malishevës" në të cilën pritej të dëgjoheshin fjalët pë...

Haradinaj e Limaj propozohen si dëshmitarë në gjykimin ndaj Begajt për 'Zonën Ekonomike të Malishevës'

Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të dëshmojnë në procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe shtatë personave të tjerë.