Postet nga: Zjarri

Rreth 30 mijë euro vlera e dëmit të shkaktuar nga zjarri në Spitalin e Pejës

Rreth 30 mijë euro është vlera e dëmit nga zjarri në Spitalin e Pejës, që dyshohet se u shkaktua qëllimshëm më 29.05.2024.

Reagimi i Spitalit të Pejës për zjarrin: Sipas kamerave të sigurisë një person ka hyrë me forcë

Spitali i Pejës është shprehur i shokuar me sulmin ndaj këtij institucioni që ndodhi përmes shkaktimit të zjarrit në njërën prej dhomave më 29.05.2024, duke e ...

Policia jep detaje për djegien e depos në Podujevë

Një depo për grumbullimin e frutave të imta është djegur të dielën, më 14.04.2024, në Podujevë, njofton Policia e Kosovës.

Një ditë pas, gjendja me zjarrin në fabrikën në Drenas - VIDEO

Pas afër 24 orëve punë, zjarrfikësit e Kosovës kanë arritur ta shuajnë pothuajse të gjithë zjarrin në fabrikën për përpunimin e plastikës në ...

Zjarr në një fabrikë në Drenas - VIDEO

Një zjarr ka shpërthyer në një fabrikë në Korreticë të Epërmi të Drenasit.

Rritet në 10 numri i të vdekurve nga zjarri në bllokun banesor në Spanjë

Autoritetet spanjolle njoftuan të shtunën se është rritur në 10 numri i përgjithshëm i të vdekurve nga një zjarri i madh që përfshiu një bllok banesor në ...

Zjarri në Shtëpinë për persona të moshuar, Përparim Rama shkon në vendin e ngjarjes

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka shkuar te Shtëpia për persona të moshuar dhe pa përkujdesje familjare, pasi ky objekt është pë...

Katër të vdekur nga zjarri në Tivar të Malit të Zi

Tre të mitur dhe një i person i moshës madhore kanë vdekur nga zjarri që shpërtheu mëngjesin e 15 shkurtit në një vendbanim rreth orës katër ...