Postet nga: zjarrfikës

VIDEO – Digjet vetura në Prizren

Një veturë është djegur në rrugën ‘Ibrahim Rugova’ në Prizren gjatë orëve të mbrëmjes.

Zjarr në një banesë në lagjen ‘Emshir’ (VIDEO)

Një nga banesat në lagjen ‘Emshir’ në kryeqytet është përfshirë nga zjarri.

Punë me rrezik, por pa sigurim shëndetësor

Zjarrfikësi Behar Shala ishte helmuar rëndë nga tymi gjatë një intervenimi në Lagjen Dardania në Prishtinë, vitin e kaluar.

Kllokot, rrokulliset automjeti i zjarrfikësve të Vitisë, lëndohen dy zjarrfikës

Një automjet i zjarrfikësve të Vitisë është rrokullisur në Kllokot, ku si pasojë dy persona kanë marrë lëndime trupore.

Ministria e Punëve të Brendshme hap konkurs për zjarrfikës

Agjencia e Menaxhimit Emergjent në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme ka hapur konkurs për 12 zjarrfikës dhe 4 zjarrfikës-vozitës.

Pajisjet e zjarrfikësve të komunës së Gjakovës e kanë kaluar afatin e tyre të përdorimit

Komuna e Gjakovës nuk ka kapacitete humane të zjarrfikësve të mjaftueshme për numrin e banorëve.

Nga buxheti i ndarë për shtesat e zjarrfikësve iu dhanë edhe atyre që nuk janë zjarrfikës

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave (AME) nga buxheti i ndarë për shtesa për zjarrfikës nga kategoria paga ...

Në Çeki nis operacioni i pastrimit, pas tornados

Ushtarë dhe zjarrfikës kanë nisur pastrimin e rrënojave, që kanë mbetur pas një tornadoje tejet të rrallë dhe vdekjeprurëse në Republikën Çeke.