Postet nga: Zjarr

Prishtinasi i Vë Zjarrin Dhomës së Tij

Një djalë nga Prishtina është lënduar pasi ka ndezur një zjarr që ka kapluar dhomën ku po qëndronte.

37 të Vdekur nga Zjarri në Spital

Së paku 37 persona kanë vdekur dhe më shumë se 70 janë lënduar në Korenë e Jugut.

Zjarr në Ndërtesën e UP-së

Flakë të mëdha e kanë përshkuar para pak minutave fasadën e jashtme të një objekti të një fakulteti të Universitetit të Prishtinës, afër Institutit Albanologjik.

Zjarr në Podujevë

Një zjarr që nuk dihet kush e nisi shkaktoi dëm të konsiderueshëm material në pronën e një burri nga fshati Llapashticë i Podujevës.

Digjet Një Shtëpi në Dubovë të Pejës

Në Dubovë të Pejës, sipas raportit të përditshëm policor, dje pasdite flakët kanë kapluar shtëpinë e një personi që ndodhet jashtë vendit.

Zjarr në Fabrikën e Xhemperëve në Prizren

Në rrugën “Qazim Berisha” në qytetin e Prizrenit një person ka informuar se fabrikën për përpunimin e xhemperëve e ka kapluar zjarri.

Zjarr në Ndërtesën e Banimit të të Vetmuarve

Sipas Policisë, në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri kati i tretë i  ndërtesës së banimit për të vetmuar në Mitrovicën Veriore.

Pejë, digjet një shtëpi dhe një depo

Në dy raste të ndryshme, gjatë ditës së djeshme në Pejë janë djegur një shtëpi dhe një depo me dru, bën të ditur Policia e Kosovës ...