Postet nga: Zhvillimi ekonomik

Vjosa Osmani: Në Qeverinë e re me LVV-në do të përqendrohemi në rritjen e punësimit

Nënkryetarja e LDK-së,Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtarët e Kryesisë, Besian Mustafa dhe Lumir Abdixhiku, kanë pritur Tao Zhang, zëvendësdrejtor menaxhues i Fondit ...

Kandidati i PDAK-së: Me biznese të reja synojmë përmirësimin e gjendjes në ekonomi

Kandidati për deputet nga PDAK, Asllan Kryeziu paraqiti në #DebatPernime strategjinë për zhvillim ekonomik të kësaj partie.

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

 

Top prioritetet ekonomike të Kosovës më 2019

Krijimi i vendeve të reja të punës dhe zhvillimi i ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme në Kosovë, nga ekspertë të çështjeve ekonomike listohen si dy prioritetet më ...

Lluka: Kosova dhe Greqia do të rrisin bashkëpunimin ekonomik

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë takimit me Sekretarin e Përgjithshëm për çështjet ekonomike ndërkombëtare dhe bashkëpunim për zhvillim në Ministrinë e ...

Hamza: Sektori privat, e ardhmja ekonomike e vendit

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka mbajtur takim publik me përfaqësuesit e bizneseve dhe odave ekonomike të Kosovës, për t’i informuar për punën ...

Lluka njoftoi parlamentarët austriakë me zhvillimet ekonomike në vend

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka priti sot një delegacion të deputetëve të Parlamentit të Austrisë dhe eurodeputetë të Partisë Popullore të Austrisë, që shoqëroheshin edhe nga Ambasadori ...

Kosova radhitet keq në raportin e ri të Bankës Botërore

Kosova, sikurse edhe vende tjera të varfëra si Moldavia, Armenia dhe Bosnja, janë ranguar shumë poshtë për nga shpejtësia edhe për nga përballueshmëria e ç...