Postet nga: zhvendosja

OKB: Mbi 12 milionë njerëz të bllokuar në zonat e luftimeve në Ukrainë

Agjencia për Migracion e Kombeve të Bashkuara tha të premten se rreth 6.5 milionë njerëz janë zhvendosur brenda Ukrainës, derisa 3.2 milionë të tjerë tashmë janë larguar nga vendi.

Britania e Madhe zhvendos Ambasadën nga Kievi

Ministria e Jashtme e Britanisë tha të premten se Ambasada e vendit në Ukrainë po largohej nga kryeqyteti Kiev dhe u tha shtetasve britanikë të largoheshin nga vendi derisa mjetet ...

Komuna e Prishtinës tregon se çfarë do bëjë më drunjt e tharë që u zhvendosën nga zona e punimeve për Parkingun Nëntokësor

Para disa ditësh, Kallxo.com raportoi për disa drunj që ishin tharë tek Biblioteka Kombëtare në Prishtinë.

Punëtorët e MKRS-së në grevë, nuk duan të largohen nga objektet

Këshilli Organizativ i Protestës në MKRS ka njoftuar se nga sot do të jenë grevë.

MAP: MKRS kërkoi vet që të nisë zhvendosja e saj nga objekti aktual

Mëngjesin e së shtunës së shkuar punëtorët sindikalistë të Ministrisë së Kulturës bllokuan tentimin për zhvendosjen e materialeve dhe gjësendeve tjera nga kabineti ...

Stuhia “Florence” arrin në Karolinë të SHBA-së

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar ...

Zbrazen fshatrat, dynden qytetet

Viteve të fundit në Kosovë është rritur dendësia e përgjithshme e popullsisë, sidomos nëpër qytete. Dyndjet nga zonat rurale për në ato urbane, nga ekspertë...

Deputetët dhe Avokati i Popullit kërkojnë zgjidhje për Haden

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione është duke diskutuar lidhur me vendimin e qeverisë për themelimin e grupit teknik ...