Postet nga: Zgjedhjet

Pas referendumit, a do të ketë takim mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut?

Bashkimi Evropian nuk ka treguar se kur pritet të mbahet takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhë...

Humbja në zgjedhjen e pjesshme, goditje e rëndë për kryeministrin britanik Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson mori përsipër "përgjegjësinë personale" të premten për mundjen e thellë të konservatorëve në zgjedhjet e pjesshme në një zonë ku ...

KQZ certifikon rezultatin për kryetar të Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin për kryetar të Komunës së Dragashit, ku zyrtarisht Bexhet Xheladini i Lidhjes Demokratike të Kosovës i ka fituar zgjedhjet.

Mehmet Kraja rizgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës

Akademiku Mehmet Kraja është rizgjedhur kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Supremja refuzon kërkesën e Vetëvendosjes për zgjedhjet në Prizren

Kolegji i Gjykatës Supreme e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, të paraqitur kundër Vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe ...

Partitë fshehën miliona euro shpenzime për propagandë elektorale në zgjedhje

Të dhënat e analizuara nga BIRN tregojnë se partitë kryesore politike në vend nuk kanë deklaruar miliona euro të shpenzuara për reklama televizive gjatë fushatës për ...

Arianit Elshani nga PDK: Procesi i votimit nga jashtë për komunën e Dragashit ka qenë i manipuluar

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Arianit Elshani, përmes një postimi në Facebook është shprehur se Paneli Zgjedhor për Ankesa ...

PZAP refuzon ankesën e LDK-së, kërkoi të dënohet LVV se bëri fushatë me hoxhallarë në Podujevë (DOKUMENT)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Prapashtesa e ka cilësuar si të pabazuar ankesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Podujevë, pasi që këta të ...