Postet nga: Zgjedhjet Presidenciale

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut zgjedhin presidentin dhe Parlamentin e ri

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë filluar të votojnë mëngjesin e së mërkurës për t’i zgjedhur presidentin dhe Parlamentin e ri të vendit në ...

Zgjedhja e presidentit të Maqedonisë së Veriut "në duar" edhe të shqiptarëve

Në Maqedoninë e Veriut më 8 maj mbahen dy palë zgjedhje: rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, si dhe zgjedhjet parlamentare.

Trump synon ndalimin e hyrjes në SHBA të shtetasve nga disa vende myslimane

Kandidati që pritet të sigurojë emërimin e Partisë Republikane për garën presidenciale, Donald Trump thotë se në rast se do të fitojë, do të rikthejë vendimin pë...

A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?

Kandidatja opozitare Gordana Siljanovska-Davkova e ka fituar bindshëm rundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut të mërkurën, dhe do të përballet me presidentin ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni të Veriut, këto janë rezultatet

Rezultatet e votave mund t’i ndiqni në kohë reale në këtë vegëz.

Zëdhënësi i BDI-së: Presim fitore të madhe e historike

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Arbër Ademi, ka thënë se presin fitore të madhe, me diferencë të madhe, në zgjedhjet presidenciale që ...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni të Veriut, detaje nga Gostivari

Qytetarët në Maqedoni të Veriut u janë drejtuar kutive të votimit më 24.04.2024 për të zgjedhur presidentin e shtetit.

Atmosfera e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Që nga mëngjesi i së mërkurës (24.04.2024) qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë dalë të votojnë për të zgjedhur presidentin e vendit.