Postet nga: zgjedhjet në shqipëri

Zgjedhjet pa zgjidhje në Shqipëri

Ato që socialistët dhe KQZ i quajnë “zgjedhje”, presidenti i shtetit dhe dy partitë opozitare, PD e LSI, po pretendojnë t’i neutralizojnë semantikisht duke i quajtur “votime”.

Meta: Kam shmangur komplotin sorosian për destabilitet

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta akuzoi miliarderin amerikan George Soros  si përgjegjës për atë që e quajti një “komplot” që synon kapje totale të shtetit ndë...

Phillips: Zgjedhjet në Shqipëri duhet të përsëriten

Analisti amerikan, David Phillips, ka thënë se zgjedhjet në Shqipëri duhet të përsëriten. Ai i tha Zërit të Amerikës se e vetmja mënyrë, ...

Meta: Do ta vendosim në Kushtetutë testin e shëndetit mendor për çdo politikan

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në një konferencë për media të mbajtur sot ka deklaruar se ai është i gatshëm të bëjë testin e shëndetit ...

Partia Socialiste fiton të gjitha bashkitë e Shqipërisë

Partia Socialiste në Shqipëri fitoi 61 bashkitë e këtij vendi në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, të cilat u mbajtën pa opozitën.

KQZ: 21,6 për qind të shqiptarëve morën pjesë në zgjedhje

Zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Drilona Hoxhaj, në një konferencë për media tha se janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit.

Basha: Rama manipuloi edhe zgjedhjet farsë, KQZ vegël e tij

Lulzim Basha tha se votimet e 30 qershorit edhe pse ishin farsë, janë manipuluar nga Rama dhe vegla e tij qorre, KQZ.

Rama: Fitoi e ardhmja, shteti, qytetaria dhe shpresa

Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp në orën 21:00 të së dielës, ku deklaroi se “sot fitoi e ardhmja, fitoi shteti, forca e politikës, ...