Postet nga: zgjedhjet në shqipëri

Albin Kurti uron Edi Ramën

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përgëzuar Edi Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri.

SHBA-ja bën thirrje për respektim të rezultatit zgjedhor në Shqipëri

Shtetet e Bashkuara thonë se respektimi i rezultateve të zgjedhjeve legjitime në Shqipëri, forcon demokracinë e saj.

Basha: Zgjedhjet nuk kishin të bënin me demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, ka kontestuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Rama thumbon Bashën: PD-ja bëri fushatën më të mirë në historinë e humbjeve të tyre

Edi Rama me rastin e shpalljes së fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit ka thumbuar rivalin e tij politik, kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Edi Rama në sheshin e Tiranës: Fitoi forca më e madhe demokratike - Partia Socialiste

Kryesocialisti shqiptar Edi Rama ka shpallur fitoren e partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Zaimi i VV-së pretendon për vjedhje të votave të Boiken Abazit në Tiranë

Zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Zaimi përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka pretenduar për vjedhje të votave të kandidatit për deputet nga Vetëvendosje, ...

BE-ja bën thirrje për pranim të rezultatit të zgjedhjeve në Shqipëri

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisionari për Zgjerim Oliver Varhelyi, përmes një deklarate të përbashkët për media u kanë ...

Shqipëri, numërohen 77.4 për qind e votave, këto janë rezultatet

Është duke vazhduar numërimi i votave të zgjedhjeve të djeshme për Kuvendin e Shqipërisë.