Postet nga: zgjedhjet në shba

Osmani: Në krye të ShBA-së prej sot është miku i Kosovës

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e ri të ShBA-së, Joe Biden, duke thënë se amerikanët kanë bërë zgjedhjen ...

Papa u bën thirrje amerikanëve të tregojnë "ndjenjën e përgjegjësisë"

Papa Françesku të dielën u bëri thirrje amerikanëve të tregonin "ndjenjën e tyre të përgjegjësisë" dhe mbështetjen për vlerat demokratike, ndë...

Pelosi kërkon largimin e Trumpit nga Zyra Ovale

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, demokratja, Nancy Pelosi bëri thirrje që presidenti Donald Trump të largohet menjëherë nga zyra, përmes aktivizimit të amendamentit të 25...

Zyrtari kryesor zgjedhor i Xhorxhias: "Presidenti Trump e ka gabim"

Presidenti amerikan Donald Trump "thjesht e ka gabim" kur flet për parregullsitë zgjedhore në Xhorxhia, tha të hënën zyrtari më i lartë zgjedhor i këtij shteti, ...

Senatorët republikanë do ta sfidojnë fitoren e Bidenit

Një grup i senatorëve republikanë, të udhëhequr nga senatori Ted Cruz nga Teksasi thonë se do të sfidojnë fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, kur javën ...

Përleshje mes protestuesve pro dhe kundër Trumpit

Disa mijëra mbështetës të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, zhvilluan protesta në të gjithë vendin më 12 dhjetor. Në Uashington, protesta degjeneroi në përleshje midis ...

Biden prezanton ekipin që është gati "të udhëheqë botën"

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka prezantuar të martën ekipin e tij për siguri kombëtare, i cili ka konsideruar se do të rikthejë udhëheqësinë ...

Administrata Trump e informon Joe Bidenin se është e gatshme të fillojë tranzicionin

Administrata e presidentit Donald Trump e ka informuar presidentin e zgjedhur, Joe Biden, se është e gatshme të fillojë procesin e tranzicionit, raporton CNN, duke cituar një letër të ...