Postet nga: zgjedhjet ne podujeve 2020

Avdullah Hoti deklarohet për humbjen e LDK-së në Podujevë

I pyetur nëse humbjen në Podujevë e sheh si ndëshkim ndaj tyre për shkak të prishjes së koalicionit mes LDK-së dhe LVV-së në nivel qendror, kryeministri i ...

Bulliqi komenton shtrimin e rrugëve në fshatin e tij në ditën e zgjedhjeve

Dje, edhe pse e diel dhe ditë e zgjedhjeve, në Podujevë kompania e kontraktuar nga pushtetit lokal doli në terren për të shtruar disa rrugë me zhavorr.

Rezultati që la shenjë

“Shenjë s’ma ka lanë”.

Shpend Ahmeti uron Shpejtim Bulliqin dhe Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka uruar Shpejtim Bulliqin për fitoren në zgjedhjet për kryetar të Podujevës, por edhe Lëvizjen Vetëvendosje.

Voton kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës së Veriut, u bën thirrje qytetarëve të dalin në zgjedhje

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovëspër kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut, Florent Azemi, ka votuar këtë paradite në zgjedhjet për kryetar të ...

Rakiq e Simiq thyejnë heshtjen zgjedhore

Kandidati i Listës Serbe, Milan Radojeviq ka shfrytëzuar të drejtën e votës në veri të Mitrovicës, i shoqëruar nga udhëheqësit e kë...

Agim Veliu e quan "nxitje të vëllavrasjes" diskursin e Bulliqit

 Ministri i Punëve të Brendshme e ish-kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, e ka quajtur diskurs të nxitjes së vëllavrasjes një fjalim të kandidatit pë...

KQZ miraton udhëzimin për masat mbrojtëse kundër COVID-19 në zgjedhjet e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e radhës ka miratuar udhëzimin administrativ për masat mbrojtëse nga COVID-19 për votuesit dhe stafin zgjedhor në ditën ...