Postet nga: zgjedhjet në 4 komunat e veriut

Veseli: Me zgjedhjet e sotme u konfirmua sovraniteti i Kosovës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka përgëzuar qytetarët e katër komunave në veri të Kosovës për procesin e qetë zgjedhor që zhvilluan sot dhe ...

Qytetarët nuk i gjejnë emrat në listën e votuesve as vendvotimet

Qytetarët e 4 komunave të veriut të Kosovës, të cilët kanë dalë për të votuar për të zgjedhur kryetarët e tyre, kanë hasur në parregullsi ...

VIDEO: Votim kolektiv gjatë votimit të Goran Rakiqit

Kandidati për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, ka votuar në zgjedhjet e sotme.

Në Zubin Potok qytetarët votojnë me letërnjoftime të Serbisë

Në zgjedhjet për kryetarët e 4 komunave e veriut të Kosovës, qytetarët e asaj pjese po votojnë edhe me letërnjoftime të Serbisë.

Shqiptarët nuk dalin në zgjedhje

Një numër i vogël i qytetarëve shqiptarë të veriut të vendit kanë dalë për të votuar në zgjedhjet për kryetarë të 4 komunave të veriut.

FOTO: Qytetarët e veriut tregojnë çfarë presin nga zgjedhjet e sotme

Qytetarët e komunave në veri të Kosovës kanë pritje të ndryshme nga zgjedhjet e sotme për kryetarët e komunave të tyre.

Apolstolova bënë thirrje për zgjedhje transparente në veri

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka lëshuar sot një deklaratë për media në lidhje me zgjedhjet në katër komunat në veri ...

Agim Bahtiri mbështet kandidatin e Vetëvendosjes për kryetar të Mitrovicës Veriore

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, i ka dhënë mbështetje të plotë kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Mitrovicë...