Postet nga: zgjedhjet lokale ne shqiperi

Zgjedhjet lokale në Shqipëri - Përfundon numërimi në 48 bashki

Përfundon numërimi në 48 bashki në Shqipëri, ndërsa vijon në 13 të tjera.

Zgjedhjet lokale në Shqipëri - Përfundon numërimi në 39 bashki

Përfundon numërimi në 39 bashki të Shqipërisë, ndërsa vijon në 22 të tjera.

Zgjedhjet në Shqipëri - Përfundon numërimi në 29 bashki

PS ka triumfuar në Kamëz, Vorë, Elbasan, Pustec, Kolonjë, Librazhd, Dropull, Tropojë, Roskovec, Libohovë, Rrogozhinë, Këlcyrë, Gramsh, Belsh, Përmet, Delvinë, Selenicë, Tepelenë, Peqin, Poliçan, Devoll, Lushnjë, ...

Nis publikimi i rezultateve të zgjedhjeve në Shqipëri, PS fiton drejtimin e tri bashkive

Në Shqipëri, autoritetet zgjedhore kanë njoftuar se Partia Socialiste ka fituar garat për kryetar bashkie në Elbasan, Kamëz dhe Vorë.

Shqipëri, mbyllet zyrtarisht votimi në 61 bashkitë

Sot janë mbajtur zgjedhjet vendore në Shqipëri, ku pritet të zgjidhen 61 kryebashkiakët e rinj dhe 1,603 anëtarë të këshillave bashkiake në të gjithë vendin.

Krujë, arrestohet një 44-vjeçar që hodhi në bërllok fletëvotimin e tij dhe të së ëmës

Një 44-vjeçar me inicialet B.T. është ndaluar sot në Krujë gjatë kohës kur po mbaheshin votimet për zgjedhjet lokale në Shqipëri.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim: Të zbatohet ligji, të ndalohet shitblerja e votës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të  Amerikës në Shqipëri Yuri Kim ka bërë thirrje që të zbatohet ligji dhe Kodi Zgjedhor për të ndaluar shitblerjen e ...

Kryetari i KQZ-së në Shqipëri thotë se nëpër qendrat e votimit ka njerëz të pa autorizuar

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në Shqipëri, Ilirjan Celibashi, ka thënë se nëpër qendrat e votimit janë duke qendruar njerëz të pa autorizuar.