Postet nga: zgjedhjet lokale 2021

Disa komuna ende pa drejtorë, disa të tjera me kabinete "gjysmake"

Ndonëse betimin e tyre si kryetarë të komunave e kanë bërë në fillim të dhjetorit 2021, kryetari i Gjilani, Junikut, Kamenicës dhe Istogut, ende nuk e kanë kompletuar ...

Abdixhiku i gëzohet fitores në Dragash: LDK do të udhëheqë me tetë komuna

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sot për herë të tretë kësaj partie iu konfirmua fitorja në komunën e Dragashit.

LDK-ja fiton Dragashin

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Dragashit, Bexhet Xheladini, i ka marrë 470 vota nga jashtë Kosovës, të cilat i takojnë përsëritjes së rundit ...

Nis numërimi i votave të diasporës për kryetar të Dragashit

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave të pranuara nga jashtë Kosovës, të cilat i takojnë përsëritjes së rundit të ...

Bislimi komenton rezultatin e LVV-së në zgjedhjet lokale: Ishte i pritshëm

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, i cili është edhe zëvendëskryeministër i Kosovës, ka thënë se rezultati i partisë të ...

Vendimi i Supremes për Dragashin, KQZ thërret mbledhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mbajë mbledhje sot pasdite me qellim të zbatimit të vendimit të Gjykatës Supreme të Kosovës që të ketë rivotim nga jashtë ...

Ivan Todosijeviç e humb mandatin në Zveçan, KQZ e zëvendëson

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim për zëvendësimin e kandidatit të Listës Serbe, Ivan Todosijevic, i cili ishte certifikuar si ...

KQZ certifikon rezultatet e rundit të dytë në 18 komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të rundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të 18 komunave nga 21 sa janë mbajtur më 14 nëntor.