Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Debat Pernime për Prizrenin

Mbrëmë në Debat Pernime u përballën kandidatët për kryetar të komunës së Prizrenit.

Limaj: Asnjë Familje Nuk do të Mbetet Pa të Punësuar

“Obiliqit po i bëhet e padrejtë pasi ky vend prej të cilit po përfiton e gjithë Kosova nuk po e merr atë që e meriton “, ka thënë ...

Çelaj: Këta të Vetëvendosjes ta Plasin Zemrën

Qytetarët e Prishtines janë para një dileme: A duan një Prishtinë të “Facebook”-ut apo reale, a duan më shumë shkolla apo kifle, a duan më shumë hapësira ...

Mustafa Fton Drenicën ta Provojë Qeverisjen dhe Programin e LDK-së

Gjatë një tubimi me qytetarët e Skenderajt, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kërkuar nga banorët e Drenicës që në zgjedhjet e 22 tetorit ta provojnë qeverisjen ...

Kryetari i Prishtinës Takon Votuesen 102-Vjeçare

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe kandidat për t’u rizgjedhur në këtë post në zgjedhjet e 22 tetorit, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se është takuar me ...

Kërkohet Largimi i Posterëve Afër Shtëpisë së Xhafer Devës

Besart Peci nga Grupi i Pavarur i Qytetarizmit Aktiv “Tjetërqysh” ka kërkuar që posterët zgjedhorë të largohen nga llamarinat rrethuese të shtëpisë së Xhafer Devës.

Debat Pernime për Fushë Kosovën

Mbrëmë në Debat Pernime u përballën kandidatët për kryetar të komunës së Fushë Kosovës.

Abrashi: Do ta Kthejmë Tregun me Shumicë në Pronësi të Komunës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një bashkëbisedimi me tregtarët me shumicë të Prishtinë ka thënë ky treg do të kthehet ...