Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Ahmeti - Vllahiut: Nuk ia Pastrojmë Këpucët Qeverisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe kandidati në zgjedhjet lokale i Lëvizjes Vetëvendosjes ka ironizuar me kundër kandidatin e tij nga Aleanca për Ardhmë...

Lirak Çelaj: Prishtina do të Duket Ndryshe

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për Kryetar i Prishtinës, Lirak Çelaj, synon ta ndryshojë pamjen e kryeqytetit.

Arban Abrashi: Do ta Ulim Tatimin në Pronë

Kandidati për kryetar të  Komunës së Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arban Abrashi, u zotua se do të bëjë uljen e tatimin në pronë ...

Arbër Vllahiu me Çizme në Debat, Ngacmon Shpend Ahmetin

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Arbër Vllahiu, e sfidoi kryetarin aktual të komunës, Shpend Ahmeti me shiun që ka rënë sot dhe baltë...

Mustafa: Po të Mos Ishte PDK, Vetëvendosjen do ta Mbulonte Pluhuri

Lëvizja Vetëvendosje nuk e fitoi Prishtinën në vitin 2013. Ia fitoi PDK-ja.

Arbër Vllahiu Dëgjon Hallet e të Verbërve

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës Arbër Vllahiu vizitoi sot Shoqatën e të Verbërve të Kosovës.

Abdixhiku: Veseli e PDK po e Kopjojnë Programin e LDK-së

Deputeti Lumir Abdixhiku ka akuzuar sot kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se po e kopjon programin e kandidatit të LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, në lidhje ...

Çka të Mos Bëhet Për Pejën Pas Zgjedhjeve Lokale?

Gjatë gjithë qeverisjes së saj të pasluftës, Peja assesi nuk po arrin të këndellet dhe ta marrë veten në drejtim të një qyteti me nam, siç edhe i ...