Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Limaj: Aeroporti dhe Autostrada Janë Projekte të Mia

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë sot në një tubim elektoral në Malishevë se është krenar që projekti i Aeroportit dhe Autostradës ...

Alternativa Mbjell Drunj në Parkun e Gjakovës

Aktivistët e partisë Alternativa kanë mbjellur sot fidane drunjsh në parkun e qytetit të Gjakovës.

Kabashi Premton 5,000 Vende Pune në Prizren

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi, ka premtuar sot se në një mandat katërvjeçar në qeverisje të Prizrenit ai do të bëjë të ...

Veseli: PDK Flet me Punë

Kryetari i PDK-së pas një tubimi zgjedhor në Lipjan tha se kjo komunë do të ndryshojë me qeverisjen e Ismet Hajrullahut.

Mustafa: LDK Qeveris Ndershëm

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë sot gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë e komunës së Kamenicës se partia që ai drejton ka programin më ...

Haradinaj Flet Rreth Ligjit për Prishtinën

Në një tubim elektoral në Prishtinë Ramush Haradinaj ka thënë se prishtinasve u është mohuar gjatë Ligji për Prishtinën.

Limaj: Nuk japim Premtime e Mashtrime

Lideri i Nismës Fatmir Limaj gjatë tubimit të këtij subjekti në Gjilan tha se nuk është këtu për të dhenë premtime dhe mashtrime.

DnV Flet për Parregullsitë e 9 Ditëve të Fushatës

Në një konferencë për gazetarë “Demokracia në Veprim” tregoi se ka dorëzuar 25 ankesa në PZAP