Postet nga: Zgjedhjet Komunale 2021

Misioni i BE-së: Kishte mungesë transparence nga kandidatët për financimin e fushatës

Misioni i Bashkimit Evropian për Vëzhgimin e Zgjedhjeve në Kosovë (EU EOM) publikoi sot raportin përfundimtar për zgjedhjet komunale të vitit 2021.

Rezultatet për Prishtinën, fiton Përparim Rama

Përparim Rama është kryetar i ri i Prishtinës. Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së, kandidati i i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka fituar 40,659 vota apo 51.07% të ...

Kandidati i LVV: Në Kaçanik nuk ka drejtor shkolle që nuk është politik

Kandidatët të cilët pretendojnë të marrin udhëheqjen e komunës së Kaçanikut në balotazhin e 14 nëntorit kanë hedhur akuza për politizimin e arsimit në ...

Përplasen kandidatët për kryetar të Kaçanikut për ordinancën private të Besim Ilazit

Kandidatët për kryetar të Kaçanikut kanë hedhur akuza ndaj njëri-tjetrit se kush njihet më shumë.

Rama: Brenda mandatit do ta bëjmë Spitalin e Prishtinës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, në premtimet e tij për shëndetësinë ka thënë se Prishtina do ta ketë spitalin e qytetin ...

Debati Përnime për balotazhin në Prishtinë

Sonte në “Debat Përnime” po diskutohet për balotazhin e 14 nëntorit për kryetar të Prishtinës.

Premtimet e Smajl Latifit dhe Visar Korenicës për shëndetësinë e Rahovecit

Kandidatët për balotazhin në Rahovec, Smajl Latifi dhe Visar Korenica, kanë shpalosur programin e tyre për shëndetësinë.

Vetëvendosje në Malishevë thotë se do t’i hetojë lejet për gurthyesit në këtë qytet

Kandidati për kryetar të Malishevës, Alban Krasniqi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se vendimi i parë që do ta marrë është të krijojë moratorium pë...