Postet nga: zgjedhjet e jashtëzakonshme

Propozimi i Ilir Dedës për koalicionet

Deputeti i Pavarur i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda i ka komnetuar zhvillimet e fundit në vend, në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

VV thotë se po diskuton me LDK-në për koalicion parazgjedhor

Lëvizja Vetëvendosje (VV) po e diskuton mundësinë për një koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), në rast të shkuarjes në zgjedhje të jashtë...

Haradinaj: S’bashkëpunojmë me asnjë parti e cila kërkon heqjen e taksës

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancë...

A do kandidojnë politikanët me aktakuza në zgjedhje

Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj gati një muaj më parë dhe kërkesa që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, kanë bërë që partitë politike ...

Hoxhaj: PDK në zgjedhje hyn vet, posti i kryeministrit i panegociueshëm

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka shpalosur disa nga kriteret e partisë së tij për koalicionet e mundshme para dhe pas zgjedhore, ndonëse data e zgjedhjeve të ...

Sfida demokratike e kuvendit zgjedhor të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) të shtunën e 3 gushtit do të mbajë kuvendin e nëntë zgjedhor, ku priten të zgjedhen strukturat e reja udhëheqëse të ...

S'ka 'sinjale' për dalje nga kriza pas rënies së Qeverisë

Ka nisur java e dytë që nga dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ende nuk ka asgjë konkrete për daljen nga kriza aktuale politike në ...

Kosova drejt zgjedhjeve, por a do të ketë zgjidhje?

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj me arsye 'thirrjen për intervistim në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale', Kosova pritet të hyjë në proces të parakohshë...