Postet nga: zgjedhjet e jashtëzakonshme

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje për formim sa më të shpejtë të qeverisë dhe zgjedhjes së presidentit

Në emër të Gjermanisë dhe Francës, ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë thirrje për formim sa më të shpejtë të qeverisë dhe zgjedhjen e ...

PZAP shqipton mbi 216 mijë euro gjoba për partitë politike

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka shqiptuar gjoba në vlerë të përgjithshme prej 216,350 euro për partitë politike.

Ambasada amerikane: Inkurajuese për të parë se kaq shumë qytetarë dolën të votojnë paqësisht

Ambasada e ShBA-së në Kosovë e ka quajtur inkurajuese numrin e madh të qytetarëve që kanë dalur të votojnë paqësisht sot, pavarësisht kohës së ftohtë dhe ...

Policia ka iniciuar 3 raste që ndërlidhen me zgjedhjet e sotme

Në ditën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit, ka iniciuar 3 raste që ndërlidhen me zgjedhjet. Por, sipas Policisë, ...

Vetëvendosja bën thirrje që të festohet në shtëpi e jo në sheshe (VIDEO)

Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka bërë thirrje që qytetarët të mos dalin të festojnë fitoren në sheshe por të festojnë në së bashku me ...

Ahmeti: Legjimitetin për të qeverisur me Kosovën në 4 vitet e ardhshme e ka Lëvizja Vetëvendosje

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se pavarësisht rezultateve finale, legjimitetin për të qeverisur me Kosovën në 4 vitet e ardhshme e ka Lëvizja ...

KQZ: Dalja në zgjedhje 47%

Para pak minutave ka përfunduar procesi i votimit dhe sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve 47% apo 838,178 persona kanë shfrytëzuar të drejtën e votës.

Sipas rezultateve të Exit Polleve Vetevendosje fiton zgjedhjet

Exit polli i RTV Dukagjinit ka nxjerrë fituese Lëvizjen Vetëvendosje me 55 deputetë.