Postet nga: zgjedhjet e brendshme

Pse dha dorëheqje Ramush Haradinaj nga kreu i AAK-së?

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka komentuar për KALLXO.com lajmet e ditës së sotme se Ramush ...

Bedri Hamza zgjidhet kryetar i PDK-së në Mitrovicë

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot kuvendin zgjedhor në degën e Mitrovicës, ku me shumicë votash kryetar i degës është zgjedhur Bedri Hamza.

Udhëkryqi zgjedhor i LDK-së

Ndonëse përbëjnë gjysmën e popullsisë së Kosovës, gratë nuk përfaqësohen njëjtë në institucione publike e parti politike.

Mustafa: LDK-ja nuk ka kandidat për kryetar apo kryetar në largim

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se zgjedhjet e brendshme në LDK synojnë forcimin e mëtejmë të partisë që sipas tij gëzon ...

Zgjedhjet e brendshme të LDK-së nuk pengojnë zgjedhjet e jashtëzakonshme

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), si subjekti me më së shumti deputetë në Kuvendin e Kosovës,  qysh nga marrja e pushtetit nga koalicioni PDK-AAK-Nisma (PAN), po kërkon ...

Vetëvendosje Nis Procesin e Zgjedhjeve për Kryetar

Lëvizja Vetëvendosje ka nisur përgatitjet e para për të zgjedhur kryetarin e saj.

PDK Shpall Zgjedhjet e Brendshme

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka shpallur sot zgjedhjet e brendshme, vetëm një ditë pasi mori një rezultat me të cilin kryetari i saj, Kadri Veseli tha se ...

Vetëvendosja Shpall Zgjedhjet e Brendshme

Dy muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, Lëvizja Vetëvendosje nisi sot procesin e brendshëm të përzgjedhjes së kandidatëve për kryetarë komunash dhe asamblistë.