Postet nga: zgjedhjet e 6 tetorit

Vjosa Osmani: Qeveria duhet të formohet në përputhje me vullnetin qytetar

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar formimin e qeverisë së re në bazë të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Glauk Konjufca merr raportin evropian për zgjedhjet e 6 tetorit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka takuar anëtaren e Parlamentit Evropian, njëherësh kryesuese e Misionit vëzhgues të Bashkimit Evropian në zgjedhjet parlamentare të 6 ...

Britanikët mirëpresin emërimin e Kurtit si mandatar, kërkojnë formimin e qeverisë së re

Ambasada Britanike në Kosovë ka mirëpritur emërimin e Albin Kurtit për mandatar të formimit të qeverisë së re nga ana e presidentit të vendit Hashim Thaçi.

Deputetja e VV-së: Është radha që LDK të tregojë se e do ndryshimin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës e ka radhën të tregoj se e do vërtetë ndryshimin.

PDK i quan të pavërteta raportimet për takimin me partnerët e PAN-it

Partia Demorkatike e Kosovës (PDK), i ka quajtur të pavërteta dhe spekulime raportimet në disa media vendore se kryetari i saj, Kadri Veseli ka takuar partnerët e ...

Thaçi sërish thirrje Kurtit: Vendimi i nënshkruar për mandatar është në tavolinën time

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë sërish thirrje kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurtit që t’i pë...

Kriza e ideve: Letërkëmbimet ‘mjegullojnë’ marrëveshjen LVV-LDK

Rikthimi në tavolinën e bisedimeve dhe heqja dorë nga kërkesa për postin e kryeparlamentarit është oferta e fundit të cilën kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (...

LDK thotë se ka pranuar një propozim të ri nga VV-ja

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka deklaruar se një ditë më parë nga Lëvizja Vetëvendosje kanë pranuar një propozim të ri ...