Postet nga: zgjedhjet e 17 tetorit 2021

A do t’i kthehet Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia nëse nuk e fiton Prishtinën?

Prishtina do të jetë njëra ndër komunat që do t’i nënshtrohet rundit të dytë të zgjedhjeve këtë të diel.

PZAP ka pranuar 46 ankesa për ditë e zgjedhjeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se brenda 24 orëve të para pas mbylljes së procesit të votimit, ka pranuar 46 ankesa, me pretendimet se ka pasur ...

Programet e kandidatëve që synojnë udhëheqjen e Prishtinës

Zgjedhjet lokale për kryetar të komunave pritet të mbahen më 17 tetor, ndërsa komuna e cila merr vëmendjen më të madhe, është kryeqyteti, Prishtina.

Uran Ismaili shpalos programin në një video 1-minutëshe (VIDEO)

Në një video interesante dhe dinamike, kandidati për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ka vënë bast me ekipin e tij se mund t’i shpalosë të gjitha ...

Përparim Rama i bindur që Prishtinën do ta bëjë me karakter unik në botë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se është i bindur që kryeqytetin do ta bëjë me ...

Përparim Rama prezanton megaprojektin infrastrukturor për Prishtinën (Video)

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, ka shpallur programin për infrastrukturën në kryeqytet.

Shkelje drastike e masave që parandalojnë përhapjen e coronavirusit edhe nga Bekim Jashari

Kandidati për kryetar të Skenderaj nga lista e pavarur “Ideal për Skenderaj”, Bekim Jashari sot ka mbajtur tri tubime, në të cilat nuk janë respektuar fare masat e ...

PDK në Skenderaj shkel në mënyrë drastike masat që parandalojnë përhapjen e COVID-19

Partia Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur një tubim në Skenderaj, por masat e vendosura nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së coronavirusit fare nuk janë respektuar.